Witaminę A należy uzupełniać, jeśli pojawi się niedobór, gdyż jest to niezwykle ważna substancja dla całego organizmu, różnych układów i narządów, w tym przede wszystkim – dla narządu wzroku. Także osoby, które dbają o urodę i starają się zawsze pięknie i zdrowo wyglądać, nie powinny zapominać o uzupełnianiu niedoborów witaminy A.
Zbyt mała jej ilość skutkuje takimi objawami, jak sucha, łuszcząca się skóra, problemy z cerą – występowanie trądziku, nieładny koloryt skóry – blada i ziemista. Beta karoten, czyli witamina A, nadaje skórze piękny odcień. Dzięki niej łatwej też nabędziemy wspaniałą i trwalszą opaleniznę. W uzasadnionych przypadkach, gdy zauważymy niedobór, lub – jeszcze lepiej – gdy badania wykażą taką konieczność, dobrze jest sięgać po preparaty witaminowe zawierające witaminę A.
Często tego typu suplementy łączą dwie cenne dla zdrowia i urody witaminy A i E. Ta druga zwana jest witaminą młodości, pomaga zwalczać wolne rodniki, będące przyczyną przedwczesnego starzenia. Jednak z preparatami tego typu należy uważać – by nie doprowadzić do nadmiernego stężenia tych substancji w organizmie.