Jedną z bardziej znanych witamin jest oczywiście witamina C. Coś na jej temat potrafią powiedzieć już dzieci w wieku przedszkolnym. Zazwyczaj kojarzy się nam ona z cytryną. Pokrótce przedstawiamy jaką rolę ma do spełnienia oraz dlaczego jest taka ważna.
Dlaczego trzeba o niej pamiętać?
Witamina C chroni przede wszystkim nasz organizm przed infekcjami. Kiedy jej ilość w naszym ciele jest więc wystarczająca, nie męczą nas przeziębienia i innego rodzaju choroby. Wpływa ona także na szczelność naszych naczyń krwionośnych. Kiedy jej brakuje, na twarzy mogą pojawić się brzydkie pajączki: drobna sieć popękanych naczyń krwionośnych, które z całą pewnością nie dodadzą nam uroku.
Co jest jej źródłem?
Witaminę C zawiera każdy preparat witaminowy, który dostępny jest w aptece. Zakupić można również tabletki, które dostarczają nam tylko i wyłącznie tej witaminy. Warto jednak pamiętać, że znajduje się ona również w wielu popularnych produktach żywnościowych. Jej doskonałym źródłem jest popularna w Polsce natka pietruszki. Dostarczą nam jej także czarne porzeczki.