Dbanie o piękną skórę polega nie tylko na stosowaniu zabiegów kosmetycznych, wklepywaniu kemów i robieniu regularnie peelingów. Najlepsze rezultaty przyniesie kompleksowe zadbanie o swoją skórę, czyli dostarczanie naszemu organizmowi wszystkich potrzebnych substancji. Szczególnie znaczenie dla wyglądu skóry, włosów i paznokci ma witamina A.
To ona w dużej mierze decyduje o estetycznym, zdrowym i promiennym kolorycie cery. Dba też o prawidłowe nawilżenie skóry, więc chroni przed procesami przedwczesnego starzenia. Pozwalają uodpornić się na negatywne oddziaływanie promieni słonecznych. Dzięki jej obecności w odpowiednich stężeniach, mamy szansę zyskać piękną, głęboką opaleniznę znaczeni szybciej, niż w sytuacji, gdyby beta karotenu nam brakowało. Dlatego ważne jest, by pić soki marchewkowe spożywać surówki z marchewką.
Tylko trzeba pamiętać, że witamina A jest rozpuszczalna w tłuszczach. jeśli więc surówka, to polana olejem lub podana z majonezem. Źródła tej substancji to ponadto wątróbka, jajka, masło.