Witaminy są związkami chemicznymi, które odgrywają niezwykle poważną rolę w funkcjonowaniu organizmu człowieka. Biorą udział w większości procesów zachodzących w ciele, wspomagają pracę narządów i wydzielanie enzymów i hormonów. Aby zapewnić sobie zdrowie i dobrą formę,każdy człowiek powinien dbać o urozmaicone, pełne witamin posiłki.
Produkty spożywcze są bogatym źródłem witamin, dotyczy to szczególnie owoców i warzyw. Warto jednak pamiętać, że im mniej dany produkt jest przetworzony, tym więcej w nim cennych związków. Prawidłowo skomponowana dieta powinna więc zawierać produkty wysokiej jakości, które dostarczą moc odżywczych składników. Jeśli obawiamy się, że w naszym jadłospisie brakuje witamin, możemy wspomóc się preparatem multiwitaminowym. Jest on niezwykle wygodny i precyzyjny.
Nie można zapominać, że brak witamin niesie za sobą poważne ryzyko, jakim jest awitaminoza. Braki witaminowe skutkują także licznymi zaburzeniami i schorzeniami różnych układów, jak również pogorszeniem ogólnej kondycji ciała.