Zdrowie i uroda często idą w parze. To za sprawą witamin, które nie tylko budują naszą odporność, lecz też poprawiają wygląd. Skóra, włosy i paznokcie pozwalają w dużej mierze określić, czy dana osoba dba o siebie, prowadzi zdrowy tryb życia, odżywia się prawidłowo. Jakiekolwiek niepokojące sygnały, typu osłabienie i łamliwość włosów, ich nadmierne wypadanie, rozdwajanie się paznokci, nadmierna suchość skóry – powinny nas zaniepokoić.
Wpływ na cerę ma kilka witamin. Zacznijmy od najbardziej popularnej – witaminy C. Pozwala ona walczyć z woliny rodnikami, nadaje cerze świeży i zdrowy wygląd, uszczelnia też naczynka krwionośne – zapobiega więc ich pękaniu. Witamina A z kolei odpowiedzialna jest za piękny koloryt, pozwala zachować na dłużej wspaniałą opaleniznę. Wzmacnia włosy i paznokcie.
Witamina E – zwana witaminą młodości – pozwala cieszyć się cerą bez pojawiających się przedwcześnie zmarszczek. Co ważne, by uzyskać takie efekty , nie zawsze konieczne jest sięganie po suplementy. Tylko jeśli symptomy będą wskazywać, że naturalne składniki nie dostarczą nam odpowiednich ilości witamin.