Witaminy i minerały są naszymi sprzymierzeńcami nie tylko w walce o zdrowie, lecz też w walce o piękny wygląd. Ten aspekt jest szczególnie ważny dla pań, dlatego powinny one zwracać szczególną uwagę, by nie zabrakło w ich diecie produktów, zawierający witaminę A i E, a także np. cynk.
Te substancje wpływają pozytywnie na wygląd włosów , skóry i paznokci. Dlatego marchewka, dynia, papryka, produkty pełnoziarniste, pestki słonecznika, tłuste ryby, masło – powinny znaleźć się w zrównoważonej i zbilansowanej diecie. Błędem jest także stawianie na odtłuszczone produkty nabiałowe – zawarte w ich witaminy A i D rozpuszczają się w tłuszczach, więc nie ma większego sensu ich kupować. Trzeba też pamiętać, by surówki podawać polane dobrą oliwą, olejem lnianym – on też jest doskonałym źródłem witamin.
Witamina E też ma szczególne znaczenie w zapewnieniu pięknej skóry, nie bez powodu jest nazywana witamina młodości. Zwalcza ona wolne rodniki, opóźniając tym samym procesy starzenia. Sięganie po nią okazuje się więc istotne.