W przypadku niedoboru witaminy A pierwsze oznaki są widoczne właśnie na skórze. Przede wszystkim tarci ona za dużo wody, staje się więc szorstka i sucha, wręcz łuszcząca. Mogą pojawić się też inne problemy z cerą, typu trądzik. Najszybciej objawy przesuszenia pojawiają się w okolicach kolan, łokci, na ramionach. Witamin A jest też potrzebna do zadbania o prawidłową kondycję włosów, dlatego jej niedobór odbija się na ich wyglądzie.
Witamina E- dlaczego jest tak ważna
Niedobory którejkolwiek z witamin mogą być bardzo szkodliwe dla zdrowia. Dlatego warto wiedzieć, jakie znaczenie poszczególne witaminy maja dla organizmu. Jedną z nich jest witamina E.
Dla kogo jest szczególnie ważna?
Badania naukowe dowiodły, że witamina E ma szczególne znaczenie dla organizmu kobiety. Jej niedobry mogą oznaczać kłopoty z płodnością. Ponadto, prawidłowe stężenie witaminy E zwiększa ryzyko bolesnych dolegliwości związanych z PSM. Jeśli chodzi o działanie na płodność, witamina na ma niebagatelne znaczenie, gdyż pobudza jajniki do wytężonej pracy. Dlatego kobiety starające się o dziecko nie powinny zapominać o jej prawidłowym dostarczaniu, w optymalnych dawkach. Takie znaczenie tej witaminy jest uzależnione od tego, że wpływa ona na gospodarkę hormonalną kobiet. Dzięki temu, że dostarczane są jej odpowiednie ilości, zmniejsza się też ryzyka poronienia.